Nowy dom, nowe szanse

Żyjemy w czasach, kiedy to wielu ludzi marzy o tym, by posiąść na własność mieszkanie na jednym z nowoczesnych osiedli. Nie ma się czemu dziwić, bowiem są one naprawdę wspaniałą przestrzenią do życia, w której oprócz funkcjonalnych rozwiązań znajdziemy także wiele estetyki między innymi w kącikach ogrodowych i przed wejściem do bloku. Zmieniająca się architektura osiedlowa sprawia, że z roku na rok rośnie zainteresowanie kupnem mieszkań w lokalizacji miejskiej. Domy poza miastem powoli są wypierane przez nowoczesne budownictwo osiedlowe, które naprawdę robi wrażenie. Coraz to lepiej prezentują się wielopiętrowe budowle, w których to mieszają nie tylko osoby z klasy średniej, ale także i ci z nas, którzy potrzebują prawdziwego apartamentu na co dzień. Tak, to prawda – w wielu blokach istnieją specjalne mieszkania zawierające wszystko to, co powinien posiadać naprawdę dobrze urządzony dom. Do tego taras i nic więcej nie trzeba do szczęścia.

Czy jednak każdy z nas odnajdzie się w osiedlowej rzeczywistości? Na samym początku, kiedy wszyscy się wprowadzają, może być nieco drętwo, a to ze względu na fakt, iż prawie nikt się nie zna i jeszcze żaden mieszkaniec nie zainteresował się jak założyć wspólnotę mieszkaniową.  Na szczęście po tym pierwszym okresie nastaje drugi, kiedy to coraz więcej osób się ze sobą zaznajamia i pragnie dowiedzieć się, jak wszystko będzie funkcjonowało w rzeczywistości. Wtedy też trzeba też odpowiedzieć na pytania dotyczące tego, jak założyć wspólnotę i kto będzie do niej należał. Na pewno pytanie to stanowi klucz do stworzenia sprawnie działającej organizacji, która sprosta wszystkim zadaniom, jakie ją spotkają. Nie da się ukryć, że najczęściej to typowi aktywiści znajdują się w gronie członków wspólnoty. Z tego względu dobrze będzie, jeśli i my odważymy się i zapragniemy dołączyć, by brać aktywny udział w życiu osiedla.

Wiedzieć trzeba, że wszyscy mieszkańcy danego miejsca mają pełne prawo do tego, by korzystać z jego dóbr. To sprawia, że niezależnie od naszego statutu materialnego, pochodzenia i innych wyznaczników każdy może zainteresować się jak założyć wspólnotę, by potem w niej móc działać. Na pewno dobrze zrobimy, jeżeli zachęcimy naszych znajomych, sąsiadów do tego, by brali czynny udział w życiu osiedla, ponieważ czym więcej osób się angażuje, tym więcej się dzieje, a chyba nikt z nas nie chciałby żyć na terenie, gdzie nikt nie wykazuje inicjatyw i wszyscy chodzą ze spuszczonymi głowami. Motywujmy innych do działania i sami wykażmy się kreatywnością!

Dodaj komentarz